برخی از روزه داران در این ایام دچار بوی بد دهان می شوند اما نمی دانند علت آن چیست و چگونه می توان با آن کنار آمد. با اشاره به اینکه در اصطلاح پزشکی بوی بد دهان را halitosis می نامند، بیان کرد: علل بروز این عارضه را می توان به دو دسته تقسیم کرد، دسته اول علل موضعی هستند که منظور همان بیماری های مربوط به دهان و لثه است و دسته دوم علل سیستماتیک هستند که شامل بیماری هایی مانند دیابت، ناراحتی های کلیوی یا سیگار کشیدن می شود.

 

آسیه رضایی ادامه داد: با آگاهی نسبت به عوامل موضعی بوی بد دهان، روزه داران می توانند با آگاهی از ایجاد آن جلوگیری کنند.

 

رضایی ادامه داد: درون دهان گونه های مختلف باکتری زندگی می کنند و موادی مانند آمونیاک و سولفیدها را که موجب ادامه زندگی باکتری ها می شوند، تولید می کنند.

 

وی اظهار کرد: عوامل متعددی در ادامه حیات باکتری ها و در نتیجه بوی بد دهان دخیل هستند که از مهم ترین آنها می توان به مسواک نزدن یا شیوه اشتباه مسواک زدن، زبان آلوده، سوراخ های درون دهان، بیماری های لثه ناشی از استفاده از پلاک ارتودنسی، دندان مصنوعی و غیره اشاره کرد.

 

این دندان پزشک با اشاره به اینکه بسیاری از روزه داران در طول روز از مسواک زدن خودداری می کنند، تصریح کرد: این کار اشتباه است، چرا که هیچ مغایرتی میان روزه داری و مسواک زدن وجود ندارد.


 فک نمیکنی بهتره این پست رو به اشتراک بزاری ؟؟؟!! sharing   اشتراک در پلاس   اشتراک در توییتر   اشتراک در فیس بوک   اشتراک در فیس نما   اشتراک در آزادگی   اشتراک در کلوب   اشتراک در stumbleupon   اشتراک در دیگ   اشتراک در دلیکیوس   اشتراک در بوکمارک گوگل   اشتراک در گوگل ریدر   اشتراک در دنباله   اشتراک در گوگل باز   اشتراک در فرند فید   اشتراک در دلشکسته

گالری تصاویر

مد و دکوراسیون

نظرات


منتظر نظر شما هستیم !


− پنج = 3