این روزها رسانه‌های زیادی چشم به در بیمارستانی بودند تا خبر از به دنیا آمدن نوزادی بدهند، این نوزاد کسی نبود جز فرزند پرنس ویلیامز و همسرش کیت میدلتون. این خبر برسر در کاخ روی سنگی با طلا حک شد. اما نوزاد سلطنتی بودن آنقدرها هم ساده نیست. کافی است وزن کودک کمی بالا و پایین شود تا هزار و یک تحلیل از سالم و ناسالم بودن کودک انجام شود. حتی اینکه مادر کودک چرا بلافاصله بعد از زایمان به اندام مورد انتظار نرسیده محل مناقشه است. به همین دلیل است که افراد مختلف توصیه‌های زیادی به این خانواده سلطنتی داشته‌اند. این گزارش نگاهی به حواشی این موضوعات دارد.

همه چیز درباره ی نوزاد رویایی بریتانیا+تصاویر

چرا کیت میدلتون همچنان چاق است؟

بسیاری از رسانه‌ها بعد از آنکه کیت و همسرش از در بیمارستان بیرون آمدند در کمال تعجب اظهار داشتند که انتظار نداشتند کیت این قدر چاق باشد در حالی که باید واقع‌بینانه به این موضوع پرداخت. شاید اینطور به نظر می‌رسید که دوشس کمبریج پس از زایمان هم به‌ظاهر ۶ماهه باردار است اما این اتفاقی است که برای هر مادری بعد از زایمان می‌افتد. زنان در طول بارداری به طور متوسط ۱۶ کیلوگرم وزن اضافه می‌کنند که در طول زایمان ۷ کیلوگرم آن را از دست می‌دهند. با این حال با توجه به اینکه رحم در طول زایمان کشیده شده است ۳ تا ۴ هفته طول می‌کشد تا به شکل و اندازه پیش از بارداری برسد. به همین دلیل است که مادر همچنان چاق و باردار به نظر می‌رسد. معمولا مادران ۴ تا۶ هفته بعد از تولد نوزادشان ورزش را آغاز می‌کنند. برخی ممکن است درد سینه داشته باشند و دوره نقاهت‌شان به دلیل پارگی واژن یا سزارین طولانی‌تر باشد، به همین دلیل ورزش جزو اولویت‌های آنها نیست و آنچه برای آنها اولویت دارد خواب است.

نوزاد چقدر سالم است؟

نتیجه ملکه الیزابت روز دوشنبه ۳۱ تیرماه (۲۲ جولای) در ساعت ۴ و ۲۴ دقیقه بعدازظهر در بیمارستان سنت ماری لندن به دنیا آمد. سومین جانشین تخت و تاج انگلیس نوزادی حدود ۳ کیلو و ۷۰۰ گرمی است در حالی که پدرش در زمان تولد در سال ۱۹۸۲ حدود ۳ کیلو و ۲۰۰ گرم بود. هرچند در گذشته این اطلاعات محرمانه و خصوصی می‌ماند اما در حال حاضر تمام رسانه‌ها جزئیات را می‌دانند. وزن نوزاد ظاهرا برای پدر و مادر و پزشکان رضایت‌بخش بوده است. البته بچه‌هایی که بزرگ‌تر از اندازه معمولی هستند نه‌تنها برای زایمان سخت هستند بلکه ممکن است در آینده مشکلات سلامت داشته باشند. مطالعات علمی نشان می‌دهد آنها ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی باشند. از سوی دیگر نوزادان با وزن کم با وجود آنکه راحت به دنیا می‌آیند، می‌توانند بعدها مشکلات رشدی داشته باشند. در هر صورت این نوزاد ۲۶ ساعت بعد از تولد به همراه مادرش از بیمارستان سنت ماری مرخص شد.

این بچه باهوش است؟

براساس طالع چینی‌ها به دنیا آمدن پسر در سال مار نشانه‌ از هوش کودک دارد. همچنین اینطور به نظر می‌رسد که بچه‌هایی که در این ماه به دنیا می‌آیند می‌توانند چندکار را با هم انجام دهند. این نوزاد به احتمال زیاد ضریب هوشی بالاتر از نرمال خواهد داشت و به شدت فعال خواهد بود اما به همان نسبت خیلی زود تمرکزش را از دست می‌دهد. نکته مهم دیگری که به نظر می‌رسد توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است این است که نوزاد در تابستان به دنیا آمده است و به دنیا آمدن پرنس در تابستان به این معناست که او باید مدرسه را زودتر شروع کند. دانش‌آموزان متولد تابستان باید حسابی برای به دست آوردن توانایی‌های علمی تلاش کنند.

نوزاد شیر مادرش را می‌خورد!

بعد از آنکه کیت میدلتون و نوزادش به سلامت به خانه آمدند، سؤال بعدی این بود که آیا این نوزاد از شیر مادر تغذیه خواهد کرد؟ و پاسخ مثبت بود. دلیل آن هم این بود که این مادر هنگام خروج از بیمارستان لباسی به تن داشت که برای شیر دادن به نوزاد مناسب بود. البته شاید مانند دیگر مادران که علاقه‌مند به تغذیه نوزاد با شیر مادر هستند، او شیر کافی نداشته باشد و متوسل به تغذیه با شیر خشک شود. شاید نوزاد ۲ هفته شیر مادر بخورد و بعد مشکلی پیش بیاید. هر چه تغذیه با شیر مادر در کشورهای دیگر رو به افزایش است این روند در انگلیس سیر نزولی دارد. اما این امیدواری وجود دارد که کیت نوزاد سلطنتی را با شیر مادر تغذیه کند.

پرستار لازم نیست مامانم هست!

به نظر می‌رسد مادر کیت نقش مهمی در به دنیا آمدن فرزند کیت و بزرگ کردن او دارد زیرا مقامات سلطنتی اعلام کردند قرار نیست این کودک پرستار تمام‌وقت داشته باشد بنابراین به نظر می‌رسد دوشس کمبریج به شدت برای بزرگ کردن فرزندش به مادرش متکی است. این اولین‌بار در طول قرن‌هاست که یک فامیل نسبی بیشترین وقت را برای بزرگ کردن نوزاد سلطنتی می‌گذارند. از آنجا که والدین کیت میدلتون اولین کسانی بودند که برای دیدن نوزاد سلطنتی به بیمارستان رفتند و قرار است پرنس ویلیام و خانواده‌اش ۳هفته آینده را در ویلای والدین کیت بگذرانند به نظر می‌رسد خانم میدلتون نقش مهمی در بزرگ کردن نوه‌اش برعهده داشته باشد. هر چند پرنس ویلیام ۲ هفته مرخصی زایمان از نیروی هوایی گرفته است اما بعد از این مدت کیت باید روی کمک مادرش حساب کند.

کیت باید ماساژ را یاد بگیرد!

پرنس ویلیام و دوشس کمبریج پیام‌های تبریکی از سراسر دنیا دریافت کردند. ژاپن و چین با متخصصان‌شان به این جشن پیوسته‌اند تا بهترین راه مراقبت از نوزاد را مشاوره دهند. مربی ماساژ خانواده سلطنتی می‌گوید بزرگ کردن کودک در فضای سلطنتی همراه با فشارهایی که از اطرافیان وارد می‌شود سخت است اما اگر کیت به کمک ماساژ نوزاد ارتباطی عمیق با او برقرار کند او لذت مادری را بهتر احساس خواهد کرد و از رشد نوزاد خود به وجد خواهد آمد.

همه چیز درباره ی نوزاد رویایی بریتانیا+تصاویر

این نوزاد شبیه کیست؟

بعد از آنکه نوزاد سلطنتی همراه پدر و مادرش مقابل دوربین رسانه‌ها قرار گرفتند اولین جمله‌ای که کیت میدلتون خطاب به خبرنگارانی که مشتاقانه خارج از بیمارستان در انتظارش بودند اظهار کرد در رابطه با احساس مادر شدنش بود. او گفت: «مادر شدن احساس فوق‌العاده‌ای است که تنها کسانی که طعم آن را چشیده‌اند می‌توانند آن را درک کنند.» پرنس ویلیام هم که لبخند لحظه‌ای از صورتش محو نمی‌شد اعلام کرد که فرزندش از نظر قیافه کاملا شبیه مادرش است اما کیت میدلتون سریعا این موضوع را تکذیب کرد. ویلیام همچنین گفت: «خدا رو شکر بیشتر از من مو دارد.» ظاهرا پرنس ویلیام در حال حاضر اولین تعویض پوشکش را انجام داده است و خیلی زود وظایف پدری را قبول کرده است. نکته دیگر اینکه ملکه بلافاصله بعد از دیدن نتیجه‌اش خدا را شکر کرده است که گوش‌های نوزاد به پدرش نرفته است.

نامی که دیر انتخاب شد

یکی از کارهایی که والدین قبل از به دنیا آمدن نوزاد انجام می‌دهند انتخاب نام است؛‌ نامی بامسما و زیبا تا وقتی نوزاد بزرگ شد،‌ از شنیدن نامش به وجد بیاید. اما ظاهرا این کار در خانواده سلطنتی چندان معمول نیست زیرا زمانی که ویلیام به دنیا آمد، پدر و مادرش تا یک هفته نام او را فاش نکردند. پرنس چارلز هم حدود یک ماه طول کشید تا نامش فاش شود. در مورد این نوزاد سلطنتی هم۲۶ ساعت بعد از به دنیا آمدن نوزاد، پرنس ویلیام به رسانه‌ها اعلام کرد که در حال تصمیم‌گیری برای نام فرزندش است و هنوز اسمی انتخاب نشده است اما بالاخره از میان نام‌هایی مانند جورج، جیمز، الکساندر، لوئیس و هنری والدین این نوزاد او را جورج الکساندر لوئیس نامیدند و پرنس جورج کمبریج شناخته خواهد شد. این نام توسط پدر و مادر او برایش برگزیده شده است. بد نیست بدانید که اگر نوزاد دختر بود قرار بود نامش به یاد مادر ویلیام، دایانا باشد.


 فک نمیکنی بهتره این پست رو به اشتراک بزاری ؟؟؟!! sharing   اشتراک در پلاس   اشتراک در توییتر   اشتراک در فیس بوک   اشتراک در فیس نما   اشتراک در آزادگی   اشتراک در کلوب   اشتراک در stumbleupon   اشتراک در دیگ   اشتراک در دلیکیوس   اشتراک در بوکمارک گوگل   اشتراک در گوگل ریدر   اشتراک در دنباله   اشتراک در گوگل باز   اشتراک در فرند فید   اشتراک در دلشکسته

گالری تصاویر

مد و دکوراسیون

نظرات


منتظر نظر شما هستیم !


× دو = 2