اخیراً، سفیر استرالیا در ایران، پرده از واقعیت دردناکی درباره ایرانیان برداشت. برخی مقامات و برخی مسئولان! کمی به خود بیایید. آمار ایرانیان فراری از کشور خود، آماری نیست که بشود آن را پنهان کرد؛ نه مانند تورم است که بتوان آن را با نقطه‌ای و… ‌دستکاری نمود و نه دیگر رقابت‌های انتخاباتی در میان است، بلکه پای جان ایرانیانی در میان است که به امیدی از کشور خود فرار می‌کنند تا شاید آینده‌ای ‌برای خود بجویند.

جهت یادآوری….

 

ماجرای غرق شدن لنج مهاجران ایرانی که بیش از ظرفیت مسافر سوار کرده بود سناریوی وحشتناکی را رقم زد. ۲۶ آذرماه ساعت ۱۰ صبح بود که لنج سه طبقه قاچاقچیان انسان با نزدیک به ۲۵۰ مسافر در تلاطم امواج اقیانوس آرام بین اسکله جاوای اندونزی و خاک استرالیا گرفتار شد.

 

زودتر از آنچه تصور برود لنج کاملاً واژگون شد. نجات‌یافتگان می‌گویند زنان، کودکان و خانواده‌ها در طبقه اول بودند که در همان لحظات نخست جان باخته‌اند و در دو طبقه دیگر مسافران تنها بوده‌اند که گروهی در خواب غافلگیر شده و تعدادی هم به تکاپوی نجات پرداخته‌اند

از کسانی که زنده مانده بودند پس از سه روز تنها ۴۷ تن نجات یافتند

 

 

نجات یافته‌ها چه گفتند؟!

شب سوار لنج شدیم، نزدیک به ۲۵۰ تن بودیم که ۱۴۰ ایرانی بقیه افغانی و پاکستانی بودند. بعد از یک روز که در راه بودیم لنج ظرف ۵ ثانیه برگشت و در آب افتاد.
در مدت حرکت لنج کمی به سمت چپ متمایل می‌شد ولی متأسفانه ‌بار آخر غرق شد، این حادثه ساعت ۱۰ صبح افتاد و چون ۳۶ ساعت بی‌خوابی کشیده بودند خیلی‌ها در اتاق‌هایشان خواب بودند. به همین دلیل آنان اصلاً روی آب نیامدند و همان لحظه غرق شدند. کسانی که به روی آب برگشتند به دو دسته تقسیم شدند، تعدادی تخته پاره‌ها را گرفتند و روی آب شناور شدند و بقیه به سمت لنج که برعکس شده بود آمدیم و روی آن نشستیم ،من نیز جزو آنها بودم.

 

متأسفانه کسانی که روی تخته‌ها بودند را موج آب برد و تنها کسانی که موفق شدند خودشان را به لنج برسانند غرق نشدند. نزدیک به ۶۰، ۷۰ تن بودند که بینشان زن و بچه دهم دیده می‌شد. در همین هنگام هر چند وقت یک‌بار موج می‌زد و لنج دوباره به داخل آب فرو می‌رفت. شرایط خیلی سختی بود، همه ترسیده بودند و هیچ کاری از دستمان بر نمی‌آمد.

در آن هوای سرد و بارانی و وجود موج‌های سنگین نزدیک ۷ ساعت در همان شرایط ماندیم تا اینکه یک قایق ماهیگیری نزدیک شد و ۳۴ تن سوار آن شدیم و بلافاصله به سمت ساحل آمدیم و درخواست کمک کردیم، به ما گفتند که همین الان کمک می‌فرستند اما این کار را نکردند و بعد از ۳ روز تنها ۱۳ تن نجات پیدا کردند. در بین کسانی که با قایق به سمت ساحل آمدند یک پسر بچه ۴ ساله، یک دختر ۱۰ ساله و یک دختر ۲۲ ساله حضور داشتند و بقیه همه مرد بودند، نزدیک به ۱۲ نفرمان هم ایرانی بودند. یک روز در همان ساحل ما را نگه داشتند و بعد با پلیس ما را به یک هتل بردند و بعد از چند روز به بهانه اینکه می‌خواهند هتلمان را عوض کنند ما را به کمپی آوردند که بیشتر شبیه زندان است.

 

 

الان ۱۶ نفر در یک سلول ۲۲ متری هستیم و حتی اجازه هواخوری به ما داده نمی‌شود، در حالی که پاکستانی‌هایی که اینجا هستند با پیگیری سفارتشان خیلی راحت‌تر از ما هستند، سفارت به بچه‌های ایرانی قول داده که به ایران برگردند اما هنوز اینجا هستیم، در حالی که هنوز هم همه اینجا در شوک این اتفاق هستند.

 

 

مرداد ماه ۱۳۹۲

در میان قربانیان ایرانی قایق غرق شده مهاجران غیر قانونی به مقصد استرالیا که در هفته گذشته در سواحل اندونزی غرق شد، نام یک زن به نام فاطمه دهقان به چشم می خورد.

او که از بیماری دیابت رنج می برد به همراه دختر ۸ ساله اش عازم استرالیا بود که پس از نجات یافتن از غرق شدن راهی بیمارستان شد و پس از سه روز درگذشت. دختر ۸ ساله او هستی هم اکنون در انتظار دیدار پدرش برای بازگشت به ایران است.

داستان فاطمه به شرحی که می گویند این گونه است: سوار بر قایق مرگ با ۱۶۰ سرنشین از کشورهای ایران، عراق، افغانستان و سری لانکا، در آب های اندونزی، هنوز مانده تا جزیره کریسمس، اسیر موج های اقیانوس می شوند. دخترک نجات پیدا می کند اما فاطمه نه.

خبر دردناک و حیرت‌آور است! ایرانیان بیشتر از افغانستانی‌ها سوار بر قایق‌های مرگ، می‌خواهند خود را به استرالیا برسانند تا در آنجا سکنی گزینند؛ اما همه آنان به مقصد نمی‌رسند. برخی در اقیانوس جان می‌دهند و برخی هم گرفتار اردوگاه‌هایی می‌شوند و سالیان سال ‌با درد و زجر در آنجا زندگی می‌کنند.

به گزارش «تابناک»، در روزهای اخیر، سفیر استرالیا در ایران، از واقعیت دردناکی درباره ایرانیان پرده برداشت. «پال فُلی»، سفیر استرالیا در تهران، خبر داد که از آغاز ماه ژانویه سال‌ جاری تاکنون، ۶۵۰۰ تن از ایران با قایق و بدون روادید، راهی آب‌های استرالیا شده و خواستار ورود به خاک آن کشور بوده‌اند. وی افزود: ‌ایرانیان بیش از همه کشور‌ها حتی افغان‌ها مهاجرت غیرقانونی به استرالیا داشته‌اند.

سفیر استرالیا در تهران در ادامه هم‌نین خبر داد: «از نوزده ژوئیه تاکنون، ۱۹۹۰ تن بدون روادید با قایق به استرالیا سفر کرده‌اند که بیش از ۱۰۰۰ نفر‌ آن‌ها ایرانی هستند. وی افزود: هم‌اینک ‌در اردوگاه‌های مهاجرتی استرالیا، ۳۳۵۰ ‌ایرانی حضور دارند.

البته سفیر استرالیا ‌‌روشن نکرده ‌که مدارک تحصیلی ایرانیانی که ‌قاچاقی از ایران به ‌استرالیا می‌روند، چیست، زیرا در این صورت درمی‌یافتیم‌، بیشتر ایرانیانی که با قایق‌های قاچاق‌بر‌ها به استرالیا برده می‌شوند، چه بسا ‌از تحصیل‌کردگان ایرانی باشند‍!

به راستی چه بلایی بر سر مردم این کشور آورده‌ایم؟ چرا بخشی از این مردم از این کشور گریزان شده‌اند و در صدر فهرست قاچاق انسان به استرالیا قرار گرفته‌اند؟ چرا باید مردم ایران بیش از کشورهایی که امنیت و ثبات جانی هم در آنجا نیست، خواهان فرار از کشور باشند؟ چرا ایرانیانی که می دانند عزم سفر به استرالیا رفتن به دام قاچاق برها و بازی و با جان و مالشان است این مسیر خطرناک را همچنان دنبال می کنند؟

برخی مقامات و برخی مسئولان! کمی به خود بیایید. آمار ایرانیان فراری از کشور خود، آماری نیست که ‌بشود آن را پنهان کرد؛ نه مانند تورم است که با نقطه‌ای و… بتوان آن را دستکاری نمود و نه دیگر رقابت‌های انتخاباتی در میان است، بلکه پای جان ایرانیانی در میان است که به امیدی از کشور خود فرار می‌کنند تا شاید آینده‌ای ‌برای خود بجویند. برای یک بار هم که شده به واقعیت های موجود پشت نکنیم،انکارشان نکنیم، بی تفاوت نباشیم. این افرادی که جان خود را در این مسیر از دست می دهند هموطتان ما هستند. همان هایی که گاهی اوقات به آنان افتخار می کنیم! همان هایی که در غم ها و رنج های تاریخی این ملت صبورانه ایستاده اند و زندگی کرده اند. اینک چرا زندگی را از آنان دریغ می کنیم؟ چرا دسترسی این مردم به مسئولان برای طرح مشکلات شان محدود شده است؟ چرا رانت خواران گرداگرد مسئولان را فرا گرفته اند و به اسم دور زدن تحریم سودهای کلان به جیب زده اند، اما یک شهروند عادی برای زندگی کردن از این کشور فرار می کند؟


 فک نمیکنی بهتره این پست رو به اشتراک بزاری ؟؟؟!! sharing   اشتراک در پلاس   اشتراک در توییتر   اشتراک در فیس بوک   اشتراک در فیس نما   اشتراک در آزادگی   اشتراک در کلوب   اشتراک در stumbleupon   اشتراک در دیگ   اشتراک در دلیکیوس   اشتراک در بوکمارک گوگل   اشتراک در گوگل ریدر   اشتراک در دنباله   اشتراک در گوگل باز   اشتراک در فرند فید   اشتراک در دلشکسته

گالری تصاویر

مد و دکوراسیون

نظرات


منتظر نظر شما هستیم !


× 6 = دوازده