در ساعات گذشته ورزش ایران موفقیت های مهم و قابل توجهی را کسی کرد و سه رشته غیر فوتبالی مثل همیشه نشان دادند که در صورت توجه بیشتر از سوی مسئولان می توانند برای مردم ایران افتخار آفرین باشند

در ساعات گذشته ورزش ایران موفقیت های مهم و قابل توجهی را کسی کرد و سه رشته غیر فوتبالی مثل همیشه نشان دادند که در صورت توجه بیشتر از سوی مسئولان می توانند برای مردم ایران افتخار آفرین باشند .

به گزارش «تابناک» ،  در رقابت‌های هاکی داخل سالن جام ملت‌های آسیا و در روز پایانی این رقابت‌ها، تیم ملی کشورمان دیدار فینال چهارمین دوره مسابقات را مقابل ازبکستان برگزار کرد و در نهایت با برتری ۸ بر ۲ مقابل حریف خود از آسیای میانه ضمن کسب مقام اول آسیا، از ۳ عنوان قهرمانی خود در این رقابت‌ها نیز دفاع کرد.

علاوه بر هاکی ، کاراته ایران نیز برای کشور افتخاری دیگر آفرید و تیم کومیته تیمی ایران با پیروزی برابر تیم هلند در دیدار رده بندی بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان در پاریس پایتخت فرانسه، پس از ۱۰ سال بار دیگر به مقام سوم جهان دست یافت.

در آخرین روز مسابقات قهرمانی جهان تیم کومیته تیمی جمهوری اسلامی ایران برای کسب نشان برنز به مصاف تیم هلند رفت و در حالی که در مبارزات انفرادی به دو برد و دو باخت و یک تساوی دست یافت در امتیاز شماری تکنیکی ۲۴ بر ۱۷ توانست این حریف اروپایی را شکست دهد و بر سکوی سوم جهان بایستد.

تیم ایران در تاتامی پاریس در شرایطی برابر هلند به برتری رسید و به مقام سوم جهان دست یافت که ۱۰ سال پیش در مسابقات قهرمانی در مادرید ۲۰۰۲ هم توانسته بود همین حریف را شکست دهد و به مدال برنز برسد.

 بدین ترتیب با کسب مدال برنز کومیته تیمی و مدال طلا امیر مهدی زاده در منهای ۶۰ و نقره سعید احمدی در منهای ۶۷ کیلو گرم پرونده کاراته ایران با سه مدال رنگارنگ در بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان در پاریس فرانسه بسته شد.

و سرانجام تیم تکواندوی ایران هم پیروزی های ورزشی ایران را تکمیل کرد و با کسب مقام دوم جهان برگ دیگری بر افتخارات تکواندوی ایران افزود. تیم تکواندوی ایران اگر چه در دیدار نهایی مغلوب تیم کره جنوبی شد ، اما همچنان با اقتدار خود را در سطح اول تکواندوی جهان باقی ماند و به تدریج تکواندوی ایران در حال فراموشی نتایج نه چندان درخشان المپیک لندن و ظهور در سکوی اول تکواندوی جهان است.

تیم  ملی ایران که یوسف کرمی ، علیرضا نصر آزادانی ، بهزاد ایلخانی ، مهران عسگری ، وحید عیسی بیگلو ، روح الله طالبی ، مسعود حجی زواره ، فرزاد عبدالهی و جلال خدامی را در ترکیب خود داشت، پیش از دیدار با کره جنوبی، موفق به شکست تیم های دومینیکن ، روسیه ، آمریکا و چین شده بود.

 دیدار نهایی شانزدهمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان یک دیدار سنتی بین دو تیم کره جنوبی و ایران بود که چشم بادامیها موفقتر از ملی پوشان کشورمان ظاهر شده و عنوان قهرمانی را از آن خود کردند تا تیم ایران به عنوانی نایب قهرمانی بسنده کند.
ایران  در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۱۰ ، عنوان قهرمانی  این مسابقات را از کسب کرده بود.


 فک نمیکنی بهتره این پست رو به اشتراک بزاری ؟؟؟!! sharing   اشتراک در پلاس   اشتراک در توییتر   اشتراک در فیس بوک   اشتراک در فیس نما   اشتراک در آزادگی   اشتراک در کلوب   اشتراک در stumbleupon   اشتراک در دیگ   اشتراک در دلیکیوس   اشتراک در بوکمارک گوگل   اشتراک در گوگل ریدر   اشتراک در دنباله   اشتراک در گوگل باز   اشتراک در فرند فید   اشتراک در دلشکسته

گالری تصاویر

مد و دکوراسیون

نظرات


منتظر نظر شما هستیم !


3 + دو =