309911_720 copy

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت ایران در آخرین سفر خود به نیویورک برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مهر ۱۳۹۱، ….

نتیجه ۸ سال سیاست خارجی محمود احمدی نژاد در آخرین سفر وی به سازمان ملل متحد در مهر ۹۱ بروز کرد. او در این سفر تنها توانست با ۳ مقام خارجی دیدار کند که شامل رئیس جمهور بولیوی و سران دو ریز کشور آفریقایی به نام کومور و سوازیلند بودند.
 محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت ایران در آخرین سفر خود به نیویورک برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مهر ۱۳۹۱، در مدت ۵ روز اقامت در نیویورک تنها توانست با سران ۳ کشور خارجی دیدار کرد. این سه مقام نیز شامل رئیس جمهور بولیوی (واقع در آمریکای جنوبی) و سران دو ریزکشور در آفریقا (کومور و سوازیلند) بودند.نتیجه ۸ سال سیاست خارجی محمود احمدی نژاد در آخرین سفر وی به سازمان ملل متحد در مهر ۹۱ بروز کرد. او در این سفر تنها توانست با ۳ مقام خارجی دیدار کند که شامل رئیس جمهور بولیوی و سران دو ریز کشور آفریقایی به نام کومور و سوازیلند بودند.این تعداد از سران کشورها و کیفیت آنها خود به خوبی نشان دهنده وضعیت ایران در سال ۱۳۹۱ بود.این در حالی است که حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران در نخستین سفر به نیویورک برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مهر ۱۳۹۲ ، توانست با سران ۱۱ کشور دیدار و ملاقات کرد.روحانی علاوه بر سران ۱۱ کشور خارجی، با یک وزیر خارجه (وزیر خارجه آلمان به عنوان سرپرست هیات کشورش) و سه مقام ارشد بین المللی شامل اکمل الدین احسان اوغلو دبیر کل سازمان همکاری اسلامی، اخضر ابراهیمی نماینده سازمان ملل متحد در بحران سوریه، کاترین اشتون نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، هرمان ون رمپوی رئیس شورای اتحادیه اروپا و کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول نیز ملاقات داشت.مقایسه کمی و کیفی ملاقات های دو رئیس جمهور ایران در سفر به سازمان ملل متحد در مهر ماه ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ خود به خوبی نشان دهنده، حجم  تغییر و ارتقای سطح ایران در مجامع بین المللی است.

دیدارهای احمدی نژاد رئیس جمهور وقت ایران در سفر به سازمان ملل در مهر ۹۱ با سران ۳ کشور
دیدار با اوا مورالس رئیس جمهور بولیوی
دیدار احمدی نژاد با رئیس جمهور کوموردیدار احمدی نژاد با پادشاه سوازیلند

جایگاه کومور و سوایزلند در نقشه


حسن روحانی در سفر مهر ۹۲ به سازمان ملل با ۱۱ رئیس کشور، یک وزیر خارجه و ۳ مقام ارشد بین المللی دیدار کرد

دیدار حسن روحانی و فرانسوا اولاند رؤسای جمهور ایران و فرانسه

دیدار حسن روحانی رئیس جمهور ایران و نواز شریف نخست وزیر پاکستان

دیدار حسن روحانی رئیس جمهور ایران و رئیس جمهور فیجی به عنوان رئیس دوره ای سازمان ۷۷

دیدار حسن روحانی و میشل سلیمان رؤسای جمهور ایران و لبنان

دیدار حسن روحانی و منصف المرزوقی رؤسای جمهور ایران و تونس

دیدار حسن روحانی و عبدالله گل رؤسای جمهور ایران و ترکیه

دیدار حسن روحانی رئیس جمهور ایران و خضرالخزاعی کفیل ریاست جمهوری عراق

دیدار حسن روحانی رئیس جمهور ایران و شینزو آبه نخست وزیر ژاپن

دیدار حسن روحانی رئیس جمهور ایران و خوزه لوئیز رودریگز نخست وزیر اسپانیا

دیدار حسن روحانی و ماهیندا راجاپاسکا رؤسای جمهور ایران و سریلانکا

دیدار حسن روحانی رئیس جمهور ایران و انریکو لتا نخست وزیر ایتالیا


 فک نمیکنی بهتره این پست رو به اشتراک بزاری ؟؟؟!! sharing   اشتراک در پلاس   اشتراک در توییتر   اشتراک در فیس بوک   اشتراک در فیس نما   اشتراک در آزادگی   اشتراک در کلوب   اشتراک در stumbleupon   اشتراک در دیگ   اشتراک در دلیکیوس   اشتراک در بوکمارک گوگل   اشتراک در گوگل ریدر   اشتراک در دنباله   اشتراک در گوگل باز   اشتراک در فرند فید   اشتراک در دلشکسته

گالری تصاویر

مد و دکوراسیون

نظرات


منتظر نظر شما هستیم !


− 4 = سه