نشست هماهنگی و آئین قرعه‌کشی مسابقات لیگ جهانی والیبال شنبه شب در شهر لوزان سوییس برگزار شد و تیم ملی والیبال کشورمان با تیم‌های روسیه، ایتالیا، کوبا، صربستان و آلمان همگروه شد.

به نقل از سایت فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۳ برای نخستین بار در تاریخ این مسابقات با حضور ۱۸ تیم و در سه گروه شش تیمی برگزار خواهد شد که گروه‌بندی دور مقدماتی این رقابت‌ها بر اساس رده‎بندی جهانی تیم‌های شرکت کننده است.

بر اساس این رده بندی، تیم ملی والیبال ایران (WR14) در گروه دوم این رقابت‌ها با تیم‌های روسیه (WR2)، ایتالیا(WR3)، کوبا(WR6)، صربستان(WR7) و آلمان (WR10)همگروه شد و تیم‌های برزیل(WR1)، لهستان(WR4)، آمریکا(WR5)، بلغارستان(WR8)، آرژانتین(WR9) و فرانسه (WR16)در گروه اول قرار گرفتند.

تیم‌های کانادا(WR18)، کره‌جنوبی(WR22)، فنلاند(WR31)، هلند (WR41)و دو تیم دیگر که ۱۵ دسامبر (۲۵ دیماه ۹۱) از سوی کمیته اجرایی فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) اعلام خواهد شد، در گروه سوم این رقابت‌ها حضور خواهند داشت.

دور نخست یا بین قاره‌ای این مسابقات از ۳۱ می سال ۲۰۱۳(۱۱/۰۳/۹۲) به مدت پنج هفته برگزار خواهد شد که تیم‌های اول تا سوم هر گروه که در رده‌بندی جهانی در جایگاه بالاتری قرار دارند، سه میزبانی خواهند داشت و در دو بار مهمان حریفان خود می‎شوند.

بدین ترتیب در گروه دوم این رقابت‌ها که تیم ملی والیبال ایران قرار دارد، تیم‌های روسیه، ایتالیا و کوبا در سه بازی، دور بین قاره‌ای میزبان خواهند بود و در دو بازی مهمان هستند.

صعود به مرحله نهایی این رقابت‌ها نیز به این صورت خواهد بود که از گروه‌های اول و دوم سه تیم برتر به همراه بهترین تیم گروه سوم به مرحله نهایی صعود می‌کنند که با تیم میزبان هشت تیم مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال را تشکیل می‌دهند.

مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال نیز از ۱۶ تا ۲۱ جولای ۲۰۱۳ برگزار می‌شود که میزبان این مرحله نیز آخر ژانویه سال ۲۰۱۳ معرفی خواهد شد.

محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال کشورمان به عنوان عضو دپارتمان لیگ جهانی والیبال در این اجلاس حضور داشت.

گروه‌بندی  لیگ جهانی ۲۰۱۳:
گروه A:
برزیل (WR1)، لهستان (WR4)، آمریکا (WR5)، بلغارستان (WR8)، آرژانتین (WR9) و فرانسه (WR16)
گروه B: روسیه (WR2)، ایتالیا (WR3)، کوبا (WR6)، صربستان (WR7)، آلمان (WR10)، ایران (WR14)
گروه C: کانادا (WR18)، کره‌جنوبی (WR22)، فنلاند (WR31)، هلند (WR41)، دو تیم بعدا اعلام می‌شوند.


 فک نمیکنی بهتره این پست رو به اشتراک بزاری ؟؟؟!! sharing   اشتراک در پلاس   اشتراک در توییتر   اشتراک در فیس بوک   اشتراک در فیس نما   اشتراک در آزادگی   اشتراک در کلوب   اشتراک در stumbleupon   اشتراک در دیگ   اشتراک در دلیکیوس   اشتراک در بوکمارک گوگل   اشتراک در گوگل ریدر   اشتراک در دنباله   اشتراک در گوگل باز   اشتراک در فرند فید   اشتراک در دلشکسته

گالری تصاویر

مد و دکوراسیون

نظرات


منتظر نظر شما هستیم !


سه × 2 =