زندگی روزمره اغلب ما دیگر با انواع گجت‌ها (دستگاه‌های دیجیتال قابل حمل) گره خورده است. درست به همین دلیل هم هر سال با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و آغاز سال نو میلادی، فهرست‌های مختلفی از نوآورانه‌ترین و خلاقانه‌ترین گجت‌ها و دستگاه‌های دیجیتالی منتشر می‌شود. این فهرست‌ها معمولا از دیدگاه‌های متفاوت انتخاب می‌شوند.

سایت Mashable هم به‌تازگی فهرستی از پنج گجت خلاقانه سال ۲۰۱۲ را منتشر کرده است.

طبق ادعای کارشناسان این وب‌سایت این فهرست شامل پنج دستگاه دیجیتال قابل حملی است که از نظر تکنولوژی، طراحی و کاربرد نسبت به دیگر گجت‌های معرفی شده در سال ۲۰۱۲ در جایگاه بهتر و بالاتری قرار دارند. این گجت‌های برتر عبارتند از:

عینک گوگل

اگر تنها یک گجت وجود داشته باشد که بتوان چیزی شبیه به آینده را در آن دید، قطعا آن گجت عینک گوگل خواهد بود. هر چند هنوز نسخه نهایی این گجت پوشیدنی عرضه نشده است، اما این عینک چیزی بیش از یک مدرک کوچک برای اثبات یک ایده مفهومی است. اوایل امسال، عده‌ای برای معرفی این گجت جالب در حالی‌که عینک گوگل را بر چشمان خود زده بودند، با پرش از هواپیما و فرود روی سقف ساختمان گوگل نمایش متفاوتی را ارائه کردند تا به این ترتیب عینک گوگل رسما به اولین گجت پوشیدنی قرن ۲۱ تبدیل شود.

پرنده AR.Drone 2.0

یک گجت پرنده برای کاربران کنجکاو تبلت محبوب آی‌پد. این پرنده می‌تواند صدها مایل در آسمان پرواز کند، در حالی که کاربران از طریق تبلت آی‌پد خودشان در حال کنترل آن هستند. کاربران این دستگاه می‌توانند با استفاده از آی‌پد خود تصویری که توسط دوربین‌های این گجت ضبط می‌شوند را مشاهده کرده و حتی می‌توانند این تصاویر را روی آی‌پد یا حافظه خود پرنده ضبط کنند.

تبلت سرفیس مایکروسافت

مایکروسافت امسال با محصولات جدید و جالبش بارها و بارها به تیتر یک رسانه‌ها و وب‌سایت‌های خبری تبدیل شد.

هر چند ویندوز ۸ با رابط کاربری لمسی خودش، تحولی بزرگ در عرصه سیستم‌عامل‌های محبوب این شرکت بود، اما تبلت سرفیس یک گجت منحصر به فردی بود که شاید هیچ کس انتظار ورود آن را به بازار نداشت.

نه تنها سیستم‌عامل مبتنی بر ARM این تبلت بلکه کل روند طراحی و ساخت این تبلت توسط خود مایکروسافت انجام شده است. قطعا تبلت سرفیس یک محصول کامل و بی‌نقص نیست، اما به راحتی می‌تواند نظر اغلب کاربران و خریداران را به خودش جلب بکند.


Galaxy Note II از Samsung

در میان گوشی‌های موبایل بزرگ و مهم بازار Galaxy Note II شرکت سامسونگ علاوه بر مهم بودن به خاطر نمایشگر ۵۵/۵ اینچی خودش می‌تواند یک گوشی واقعا بزرگ هم محسوب شود. علاوه بر نمایشگر بزرگ و با کیفیت، این گوشی مجهز به قلمی است که به خوبی با آن هماهنگ است. نه تنها این گوشی از تماس قلم با صفحه، بلکه از نزدیک شدن آن به صفحه هم با خبر می‌شود. این تکنولوژی که Airview نام‌گذاری شده ‌است و به وسیله آن حتی با حرکت دادن قلم با فاصله از نمایشگر، دستورات مختلف آن انجام می‌شود. با استفاده از این تکنولوژی هوشمند، این گوشی یک سر و گردن از صف موبایل‌های هوشمند رقیب خودش بالاتر قرار می‌گیرد.

دوربین Lytro

Lytro یک دوربین معمولی است با یک امکان خیلی ویژه. طراحی غیر معمول این دوربین این امکان را به کاربران می‌دهد که حتی بعد از گرفتن عکس جزئیات دقیق بیش از یک نقطه را برای آنها بازگو کند. به عبارت دیگر، مهم نیست که کاربران در حین عکاسی با این دوربین روی چه نقطه‌ای فوکوس کرده باشند، عکس‌های گرفته‌ شده با آن این قابلیت را دارند که تمام نقاط را به وضوح به آنها نشان دهند. این روش این امکان را فراهم می‌آورد تا بعد از گرفتن عکس از سوژه، بتوان روی قسمت‌های مختلف تصویر فوکوس کرد. صرفنظر از موفق بودن یا نبودن این دوربین در بازار، اما این یک گجت تاثیرگذار و منحصر به فرد است که می‌تواند توجه همه را به خودش جلب کند.

دنیای اقتصاد


 فک نمیکنی بهتره این پست رو به اشتراک بزاری ؟؟؟!! sharing   اشتراک در پلاس   اشتراک در توییتر   اشتراک در فیس بوک   اشتراک در فیس نما   اشتراک در آزادگی   اشتراک در کلوب   اشتراک در stumbleupon   اشتراک در دیگ   اشتراک در دلیکیوس   اشتراک در بوکمارک گوگل   اشتراک در گوگل ریدر   اشتراک در دنباله   اشتراک در گوگل باز   اشتراک در فرند فید   اشتراک در دلشکسته

گالری تصاویر

مد و دکوراسیون

نظرات


منتظر نظر شما هستیم !


− 2 = دو